Pražené kakaové boby

Skladem
Kód: 1563
Značka: Ajala
200 Kč
Kategorie: Čokoláda

PRAŽENÉ KAKAOVÉ BOBY

Země: Nikaragua Odrůda: O'payo

Kakaové boby O’Payo pocházejí z Nikaraguy a jako všechny, se kterými v Ajale pracujeme, i tyhle jsou výběrové. Díky tomu v nich ucítíte spoustu pestrých chutí. Jako všechny kakaové boby se kterými pracujeme i tyto byly vypěstované s úctou k přírodě i samotným farmářům. V chuti jsou příjemně kakaové a jemně kyselé, pražením jsme v nich rozvinuly především chutě tropického ovoce.

Kakaové boby jsou superpotravina, kterou můžete mlsat denně.  Obsahují hromadu antioxidantů (20x víc než zelený čaj), díky theobrominu pomáhají se soustředěním a látky v nich obsažené pomáhají navozovat dobrou náladu. K tomu jsou nabité vitamíny a minerály, které posilují imunitu, snižují krevní tlak, a zlepšují tak činnost kardiovaskulárního systému. Zkrátka zdraví, které křupe a chutná.

Jak je jíst?
Můžete je chroupat jako oříšky - ať už se slupkou, nebo si je oloupete a budete zobat jen tu nejjemnější část.

Hodí se ale i do smoothies, ze kterých udělají supersmoothie, do jogurtů nebo müsli, skvělé jsou v marinádách na maso a použít je můžete v mnoha receptech, kam jinak dáváte oříšky. Brownies s drcenými kakaovými boby jsou ještě čokoládovější, můžete jimi ozdobit jakýkoliv dezert...
Skvělé je, že je můžete jíst s naprosto čistým svědomím, protože prospíváte svému zdraví!

Váha: 250 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.